Časté dotazy

Na Vaše dotazy odpovídá:
Michal Klofáč

jednatel společnosti

Vaše dotazy a podněty nás zajímají, proto prosíme sdělte nám je na emailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Časté dotazy a odpovědi

Mám velice citlivé oči a někdy trpím pocitem sucha v očích, mohu přesto nosit kontaktní čočky ?
Ano, zvláště bionický materiál čoček VIDI je vhodným řešením pro sušší a citlivé oči. Konkrétněji Vám poradí Váš kvalifikovaný kontaktolog.

Lze kontaktní čočky lehce nasadit a vyjmout? Mám strach z manipulace na svém oku.
Ano, díky stabilnímu materiálu jsou čočky VIDI™ lehce manipulovatelné jak pro zkušené tak i pro začátečníky.

Jak dlouho přes den mohu nosit Vaše bionické čočky?
Díky stálé a vysoké propustnosti pro kyslík a minimální dehydrataci, mohou být čočky VIDI™nošený v bdělém stavu až do ranního rozbřesku.

Pro které druhy sportů a aktivit jsou vhodné bionické kontaktní čočky VIDI™?
S čočkami VIDI™ můžete dělat skoro všechny druhy sportů a aktivit. Informujte se u svého kontaktologa na co konkrétně musíte dbát u jednotlivých druhů aktivit.

Může se s čočkami VIDI™ spát ?
Ne, bionické kontaktní čočky VIDI™musíte před spaním vyjmout. Krátké zdřímnutí (do 30 min) oku ani čočkám neškodí.

Jsou bionické kontaktní čočky VIDI™ vhodné i pro osoby, které žádné kontaktní čočky ještě nesnesli a čočky je dráždili?
Ano, bionické čočky VIDI™ jsou vhodné díky svému vysokému pohodlí i pro citlivé oči. Vyzkoušejte čočky VIDI™ a informujte se u svého kontaktologa.

Kde všude si mohu koupit kontaktní čočky VIDI™ v České republice ?
Pouze oftalmologové a optometristy mají patřičné vzdělání, zkušenost a technické vybavení, které umožňuje bezpečnou a pohodovou aplikaci kontaktních čoček. Firma Meoph s.r.o. dodává čočky VIDI™ pouze renomovaným kontaktologům. Viz. seznam aplikačních míst.

Existují zdravotní rizika při nošení čoček?
Bohužel ano, lze je ale téměř absolutně minimalizovat profesionální a individuální aplikací, kvalitním nácvikem manipulace a péče o kontaktní čočky a stejně , ne li víc, pravidelnými (lege artis - jednou za pololetí) kontrolami očí u očního specialisty. Jen tak je garantováno zdraví a ostré vidění Vašich očí.

Jakým způsobem je dohlíženo na výrobní kvalitu čoček VIDI™?
Kontaktní čočky řady VIDI™ jsou vyráběny renomovanými světovými producenty kontaktních čoček, kteří využívají nejmodernějších výrobních technologií a sofistikovaných kontrolních mechanizmů. Kvalita čoček VIDI™ je nicméně trvale pod nezávislým dohledem českého autorizovaného zkušebního ústavu.